Kultivácie

Kultivácia

Každá z nás , ktorá sa niekedy stretla s vaginálnou infekciou,vie, aké nepríjemnosti sú s ňou spojené .

Keď Váš bežný život zneprijemňuje chronický diskomfort ako je svrbenie, výtok či pálenie,je pre Vás otiažny úplne obyčajný deň.

Ženy si neprípušťajú, že môže u nich dôjisť k prudkému zhoršeniu zdravotného stavu, nakoľko všetky baktériálne ochorenia v skorých začiatkoch prebiehajú bezpríznakovo.

Najčastejšia návšteva nemocnice je z dôsledku zanedbania tejto staroslivosti.

Tento stav je mimo ohorzujúci život a preto sa pacientka môže stretnúť s odmietnutím a je nútená vyhľadať voľno dostupné produkty , ktoré zväčša neprinesú dlhodobú úľavu.

Medzi najčastejšie baktérie,ktoré spôsobujú gynekologické ochorenia :

 • Eserichia coli
 • Enterococcus faecalis
 • Enterococcus faecium

Bežne vyskytujú v ľudskej črevnej mikroflóre a ak sa dostanú tam, kde nemajú čo robiť spôsobujú nepríjemnosti, ako napríklad:

Zápal močových ciest

Vaginitídu

Po zápalové zrasty

 • Streptoccocus AgalactiaePribližne 20 – 40 % dospelých má tieto baktérie v črevnom trakte. Uasi 25 % žien sú súčasťou mikroflóry vo vagíne.Tento mikroorganizmus spôsobuje novorodeneckú meningitídu aseptikémiu po prenose znormálnej vaginálnej flóry matky.
 • Gardenella vaginalisVzniká :Z pobytu v chlórovanej vode a saunyz používania parfumovaných mydielnásledkom stresu či zníženej imunity.
 • Klebsiella pneumoniae Bakterie tohto druhu sú súčásťou mikrobiálnej flóry GIT a respiračného sytému . Vo vonkajšiom prostredí ich nachádzame v pôde a vo vodeSpôsobuje :Zapály urogynekologického systému, pričom, ktorýže prejisť do obličiekOtravu krvi pri otvorených ranáchZapal pľúc
 • Ureaplasmy a Mycoplasmy Chlamydia trachomatisSú pritom najmenšie voľne žijúce organizmy na svete, ktoré sa nedajú vidieť ani bežným mikroskopom.Považujú sa za sexuálne prenosnú infekciu uro-genitálneho traktuSpôsobujú :•bolesť počas stykuBolesť podbruškakrvácanie po stykuvýtokzápal močových ciest

  Vyvolávajú ochorenia:

  zápaly panvy a infekciu reprodukčných orgánov (pošvy, vaječníkov s ich následným poškodením)

  zápal močovej trubice

  hnisavý zápal obličiek

  reiterov syndróm

  mimomaternicové tehotenstvo,

  potrat

  predčasný pôrod

 • Candida albicans /Candida glabrata

Sú to druhy húb, ktoré sa prirodzene nachádzájú v zdravej črevnej flóre človeka, a ktorá podporuje tráviace procesy, presnejšie odbúravanie živín.Vyvolávjú ju :

Oslabená imunita

Zloženie stravy (hlavne sacharidy)

Narušena rovnováha črevnej flóry

Uživanie liekov( antibiotika, antikoncepcia,antihistaminiká)

Stres

Vytvára miesta pre vznik cýst a nádorov.

CENA
30€